Home
Upcoming Events
Challenges
Tournament Results
Register
Feedback
Resource Links
Sitemap
Logon
© 2012-2024
Gravelle LLC
10.0.0.44
www.FLLTournament.com - Scoreboard
Last Refresh: 3/29/2024 1:22:54 AM
Bloomington-Normal
Rank
Team #
Team Name
Best Score
Round 1
Round 2
Round 3
Round 4
1st
18136
The Blockheads
255
255
130
105
85
2nd
2991
4-H SCREAM
215
210
175
215
195
3rd
10367
Hornet Builders
165
165
60
120
115
4th
31246
Blaze
160
155
140
120
160
5th
3687
EV3RSTORM
160
110
160
100
145
6th
591
PowerSurge-Blast
150
150
80
55
130
7th
17341
RoboCupcakes
110
90
50
110
70
8th
31669
The Configinators
105
100
105
90
90
9th
26885
Eureka Mind Storm
90
85
65
60
90
10th
31398
PowerSurge - Storm
90
45
80
65
90
11th
28430
Electrobots
90
70
65
20
90
12th
4879
4-H SCREAM II
75
50
50
75
25
13th
17827
Bronco Lego Team
70
50
60
70
50
14th
33372
HydoBots
65
20
65
45
20
15th
7597
Northlawn #2
25
0
25
20
25
16th
7595
Northlawn #1
25
0
15
20
25
Tournaments
Batavia Gold
Batavia Green
Bloomington-Normal
Champaign-Urbana Illini Robotics FLL Qualifier
Chicago - Michele Clark High School Tournament
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley
Chicago West Speer Academy
Chicago-Skinner North Classical
Crystal Lake/Cary Regional
Daarul Uloom FLL Scrimmage - AM
Daarul Uloom FLL Scrimmage - PM
Decatur Area Scrimmage
Decatur Qualifying Tournament
Dunlap High School FLL Scrimmage
Einstein Championship Tournament at Elgin (Saturday)
Evanston Qualifier
FVR Scrimmage
Hopper Championship Tournament at Elgin (Sunday)
Illinois Tournament of Champions
Mount Prospect Coopertition Alliance Event
Mount Prospect Qualifier A
Mount Prospect Qualifier B
Mundelein Qualifier Tournament A
Mundelein Qualifier Tournament B
Naperville North Blue
Naperville North Orange
Naperville Scrimmage
NSSD112 Robot Revolution Tournament
Oswego Panthers
Oswego Wolves
Palatine Qualifier
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria Lindbergh Qualifier
PSD 150
Quad Cities - Moline Green Qualifier
Quad Cities - Moline Yellow Qualifier
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Southern Illinois 1 (Blue)
Southern Illinois 1 (Red)
Southern Illinois 2 (Blue)
Southern Illinois 2 (Red)
Springfield FLL Qualifier
Tesla Championship Tournament at Champaign
Vernon Hills
Woodstock Northwood Middle School
Zion Qualifier
Batavia Gold
Batavia Green
Bloomington-Normal
Champaign-Urbana Illini Robotics FLL Qualifier
Chicago - Michele Clark High School Tournament
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley
Chicago West Speer Academy
Chicago-Skinner North Classical
Crystal Lake/Cary Regional
Daarul Uloom FLL Scrimmage - AM
Daarul Uloom FLL Scrimmage - PM
Decatur Area Scrimmage
Decatur Qualifying Tournament
Dunlap High School FLL Scrimmage
Einstein Championship Tournament at Elgin (Saturday)
Evanston Qualifier
FVR Scrimmage
Hopper Championship Tournament at Elgin (Sunday)
Illinois Tournament of Champions
Mount Prospect Coopertition Alliance Event
Mount Prospect Qualifier A
Mount Prospect Qualifier B
Mundelein Qualifier Tournament A
Mundelein Qualifier Tournament B
Naperville North Blue
Naperville North Orange
Naperville Scrimmage
NSSD112 Robot Revolution Tournament
Oswego Panthers
Oswego Wolves
Palatine Qualifier
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria Lindbergh Qualifier
PSD 150
Quad Cities - Moline Green Qualifier
Quad Cities - Moline Yellow Qualifier
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Southern Illinois 1 (Blue)
Southern Illinois 1 (Red)
Southern Illinois 2 (Blue)
Southern Illinois 2 (Red)
Springfield FLL Qualifier
Tesla Championship Tournament at Champaign
Vernon Hills
Woodstock Northwood Middle School
Zion Qualifier
Batavia Gold
Batavia Green
Bloomington-Normal
Champaign-Urbana Illini Robotics FLL Qualifier
Chicago - Michele Clark High School Tournament
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley
Chicago West Speer Academy
Chicago-Skinner North Classical
Crystal Lake/Cary Regional
Daarul Uloom FLL Scrimmage - AM
Daarul Uloom FLL Scrimmage - PM
Decatur Area Scrimmage
Decatur Qualifying Tournament
Dunlap High School FLL Scrimmage
Einstein Championship Tournament at Elgin (Saturday)
Evanston Qualifier
FVR Scrimmage
Hopper Championship Tournament at Elgin (Sunday)
Illinois Tournament of Champions
Mount Prospect Coopertition Alliance Event
Mount Prospect Qualifier A
Mount Prospect Qualifier B
Mundelein Qualifier Tournament A
Mundelein Qualifier Tournament B
Naperville North Blue
Naperville North Orange
Naperville Scrimmage
NSSD112 Robot Revolution Tournament
Oswego Panthers
Oswego Wolves
Palatine Qualifier
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria Lindbergh Qualifier
PSD 150
Quad Cities - Moline Green Qualifier
Quad Cities - Moline Yellow Qualifier
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Southern Illinois 1 (Blue)
Southern Illinois 1 (Red)
Southern Illinois 2 (Blue)
Southern Illinois 2 (Red)
Springfield FLL Qualifier
Tesla Championship Tournament at Champaign
Vernon Hills
Woodstock Northwood Middle School
Zion Qualifier
Columns
Rank
Team #
Team Name
Best
Rounds
Misc.
Color Alternate Rows
Refresh Periodically
Hide Menu Area
Display
Competition Rounds
Practice Rounds
Scrolling
No Scroll
Slow Scroll
Medium Scroll
Fast Scroll
Font Size
Small
Medium
Large
X-Large