Home
Upcoming Events
Challenges
Tournament Results
Register
Feedback
Resource Links
Sitemap
Logon
© 2012-2024
Gravelle LLC
10.0.0.44
www.FLLTournament.com - Scoreboard
Last Refresh: 5/11/2024 6:31:50 AM
Peoria Lindbergh Qualifier
Rank
Team #
Team Name
Best Score
Round 1
Round 2
Round 3
Round 4
1st
8340
Dunlap Decoders
395
390
395
235
395
2nd
8432
Mossville Warriors
360
140
330
310
360
3rd
10367
Hornet Builders
330
330
315
270
330
4th
40163
Little Bits
305
185
305
95
280
5th
45656
Morton Sharp Shapers
275
145
175
265
275
6th
40161
Transformed Robo-Bricks
275
155
115
275
250
7th
44620
Elmwood Schools-Trobots
270
145
270
210
200
8th
44666
TNT (The New Team)
265
255
135
265
220
9th
3563
The Monkey Wrenches
265
235
205
175
265
10th
5656
Star STREAK
260
165
155
260
240
11th
24518
Scorpion Scorchers
260
170
80
210
260
12th
45655
Morton Master Makers
225
145
135
135
225
13th
46574
Lord of Robotic Devices
190
65
165
140
190
14th
47200
City Builders
175
95
175
175
145
15th
26886
Bobcat Builders
160
0
0
0
160
16th
28972
Kellar Lego Lightbulbs
65
50
50
45
65
Tournaments
2 Lane Judge Training Tournament
Batavia Qualifier
Burr Ridge FLL Qualifier City Shaper 2019
Champaign-Urbana Qualifier Tournament
Chicago - Michele Clark Tournament
Chicago Scrimmage
Chicago Scrimmage
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley Qualifying Tournament
Chicago West Speer Academy
Country Club Hills qualifier
Crystal Lake Regional
Einstein (Saturday) State Championship
Einstein Alliance Round
Evanston Qualifier
Evanston Scrimmage
Hopper (Sunday) State Championship
Hopper Alliance Round
Mount Prospect
Mt. Prospect Coopertition Alliance Event
Mt. Zion / Decatur Qualifier
Mundelein Qualifier
Naperville North Tournament
Oswego Panthers and Wolves
Oswego Robotics FLL Scrimmage
Palatine
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (AM)
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (PM)
Peoria FLL Scrimmage - Lindbergh
Peoria Lindbergh Qualifier
Quad Cities - Moline Green
Quad Cities - Moline Yellow
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Single Lane Judge Training Tournament
Southern Illinois 1
Southern Illinois 1 Red
Southern Illinois 2
Southern Illinois 3
Springfield Qualifier
Tesla Alliance Round
Tesla State Championship
University of Chicago Laboratory School
WildStang FLL Scrimmage
wildstang scrimmage
Woodstock
2 Lane Judge Training Tournament
Batavia Qualifier
Burr Ridge FLL Qualifier City Shaper 2019
Champaign-Urbana Qualifier Tournament
Chicago - Michele Clark Tournament
Chicago Scrimmage
Chicago Scrimmage
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley Qualifying Tournament
Chicago West Speer Academy
Country Club Hills qualifier
Crystal Lake Regional
Einstein (Saturday) State Championship
Einstein Alliance Round
Evanston Qualifier
Evanston Scrimmage
Hopper (Sunday) State Championship
Hopper Alliance Round
Mount Prospect
Mt. Prospect Coopertition Alliance Event
Mt. Zion / Decatur Qualifier
Mundelein Qualifier
Naperville North Tournament
Oswego Panthers and Wolves
Oswego Robotics FLL Scrimmage
Palatine
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (AM)
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (PM)
Peoria FLL Scrimmage - Lindbergh
Peoria Lindbergh Qualifier
Quad Cities - Moline Green
Quad Cities - Moline Yellow
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Single Lane Judge Training Tournament
Southern Illinois 1
Southern Illinois 1 Red
Southern Illinois 2
Southern Illinois 3
Springfield Qualifier
Tesla Alliance Round
Tesla State Championship
University of Chicago Laboratory School
WildStang FLL Scrimmage
wildstang scrimmage
Woodstock
2 Lane Judge Training Tournament
Batavia Qualifier
Burr Ridge FLL Qualifier City Shaper 2019
Champaign-Urbana Qualifier Tournament
Chicago - Michele Clark Tournament
Chicago Scrimmage
Chicago Scrimmage
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley Qualifying Tournament
Chicago West Speer Academy
Country Club Hills qualifier
Crystal Lake Regional
Einstein (Saturday) State Championship
Einstein Alliance Round
Evanston Qualifier
Evanston Scrimmage
Hopper (Sunday) State Championship
Hopper Alliance Round
Mount Prospect
Mt. Prospect Coopertition Alliance Event
Mt. Zion / Decatur Qualifier
Mundelein Qualifier
Naperville North Tournament
Oswego Panthers and Wolves
Oswego Robotics FLL Scrimmage
Palatine
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (AM)
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (PM)
Peoria FLL Scrimmage - Lindbergh
Peoria Lindbergh Qualifier
Quad Cities - Moline Green
Quad Cities - Moline Yellow
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Single Lane Judge Training Tournament
Southern Illinois 1
Southern Illinois 1 Red
Southern Illinois 2
Southern Illinois 3
Springfield Qualifier
Tesla Alliance Round
Tesla State Championship
University of Chicago Laboratory School
WildStang FLL Scrimmage
wildstang scrimmage
Woodstock
Columns
Rank
Team #
Team Name
Best
Rounds
Misc.
Color Alternate Rows
Refresh Periodically
Hide Menu Area
Display
Competition Rounds
Practice Rounds
Scrolling
No Scroll
Slow Scroll
Medium Scroll
Fast Scroll
Font Size
Small
Medium
Large
X-Large