Home
Upcoming Events
Challenges
Tournament Results
Register
Feedback
Resource Links
Sitemap
Logon
© 2012-2024
Gravelle LLC
10.0.0.44
www.FLLTournament.com - Scoreboard
Last Refresh: 5/8/2024 12:07:30 AM
Chicago - Michele Clark High School Tournament
Rank
Team #
Team Name
Best Score
Round 1
Round 2
Round 3
Round 4
1st
8495
Mustang Creed
115
115
60
85
65
2nd
12400
Tigerbot
110
105
110
110
95
3rd
8502
Game Tamers
80
80
60
60
65
4th
22066
Leland Robotics
65
5
20
65
35
5th
9183
Techno Bots
50
25
45
0
50
6th
9469
Braves
50
20
0
50
45
7th
12409
STEMbotics
50
50
20
0
40
8th
14972
Techno Stars
45
25
45
45
45
9th
13322
Wadsworth
45
30
45
25
30
10th
10567
Jesse Owens Warriors
30
20
30
0
20
11th
11515
Hefferan Knighthawks
30
15
0
0
30
12th
34421
Brown Blazers
20
0
0
0
20
13th
22067
Dunne Lego Specialist
15
0
15
0
0
Tournaments
Batavia Gold
Batavia Green
Bloomington-Normal
Champaign-Urbana Illini Robotics FLL Qualifier
Chicago - Michele Clark High School Tournament
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley
Chicago West Speer Academy
Chicago-Skinner North Classical
Crystal Lake/Cary Regional
Daarul Uloom FLL Scrimmage - AM
Daarul Uloom FLL Scrimmage - PM
Decatur Area Scrimmage
Decatur Qualifying Tournament
Dunlap High School FLL Scrimmage
Einstein Championship Tournament at Elgin (Saturday)
Evanston Qualifier
FVR Scrimmage
Hopper Championship Tournament at Elgin (Sunday)
Illinois Tournament of Champions
Mount Prospect Coopertition Alliance Event
Mount Prospect Qualifier A
Mount Prospect Qualifier B
Mundelein Qualifier Tournament A
Mundelein Qualifier Tournament B
Naperville North Blue
Naperville North Orange
Naperville Scrimmage
NSSD112 Robot Revolution Tournament
Oswego Panthers
Oswego Wolves
Palatine Qualifier
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria Lindbergh Qualifier
PSD 150
Quad Cities - Moline Green Qualifier
Quad Cities - Moline Yellow Qualifier
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Southern Illinois 1 (Blue)
Southern Illinois 1 (Red)
Southern Illinois 2 (Blue)
Southern Illinois 2 (Red)
Springfield FLL Qualifier
Tesla Championship Tournament at Champaign
Vernon Hills
Woodstock Northwood Middle School
Zion Qualifier
Batavia Gold
Batavia Green
Bloomington-Normal
Champaign-Urbana Illini Robotics FLL Qualifier
Chicago - Michele Clark High School Tournament
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley
Chicago West Speer Academy
Chicago-Skinner North Classical
Crystal Lake/Cary Regional
Daarul Uloom FLL Scrimmage - AM
Daarul Uloom FLL Scrimmage - PM
Decatur Area Scrimmage
Decatur Qualifying Tournament
Dunlap High School FLL Scrimmage
Einstein Championship Tournament at Elgin (Saturday)
Evanston Qualifier
FVR Scrimmage
Hopper Championship Tournament at Elgin (Sunday)
Illinois Tournament of Champions
Mount Prospect Coopertition Alliance Event
Mount Prospect Qualifier A
Mount Prospect Qualifier B
Mundelein Qualifier Tournament A
Mundelein Qualifier Tournament B
Naperville North Blue
Naperville North Orange
Naperville Scrimmage
NSSD112 Robot Revolution Tournament
Oswego Panthers
Oswego Wolves
Palatine Qualifier
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria Lindbergh Qualifier
PSD 150
Quad Cities - Moline Green Qualifier
Quad Cities - Moline Yellow Qualifier
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Southern Illinois 1 (Blue)
Southern Illinois 1 (Red)
Southern Illinois 2 (Blue)
Southern Illinois 2 (Red)
Springfield FLL Qualifier
Tesla Championship Tournament at Champaign
Vernon Hills
Woodstock Northwood Middle School
Zion Qualifier
Batavia Gold
Batavia Green
Bloomington-Normal
Champaign-Urbana Illini Robotics FLL Qualifier
Chicago - Michele Clark High School Tournament
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley
Chicago West Speer Academy
Chicago-Skinner North Classical
Crystal Lake/Cary Regional
Daarul Uloom FLL Scrimmage - AM
Daarul Uloom FLL Scrimmage - PM
Decatur Area Scrimmage
Decatur Qualifying Tournament
Dunlap High School FLL Scrimmage
Einstein Championship Tournament at Elgin (Saturday)
Evanston Qualifier
FVR Scrimmage
Hopper Championship Tournament at Elgin (Sunday)
Illinois Tournament of Champions
Mount Prospect Coopertition Alliance Event
Mount Prospect Qualifier A
Mount Prospect Qualifier B
Mundelein Qualifier Tournament A
Mundelein Qualifier Tournament B
Naperville North Blue
Naperville North Orange
Naperville Scrimmage
NSSD112 Robot Revolution Tournament
Oswego Panthers
Oswego Wolves
Palatine Qualifier
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria Lindbergh Qualifier
PSD 150
Quad Cities - Moline Green Qualifier
Quad Cities - Moline Yellow Qualifier
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Southern Illinois 1 (Blue)
Southern Illinois 1 (Red)
Southern Illinois 2 (Blue)
Southern Illinois 2 (Red)
Springfield FLL Qualifier
Tesla Championship Tournament at Champaign
Vernon Hills
Woodstock Northwood Middle School
Zion Qualifier
Columns
Rank
Team #
Team Name
Best
Rounds
Misc.
Color Alternate Rows
Refresh Periodically
Hide Menu Area
Display
Competition Rounds
Practice Rounds
Scrolling
No Scroll
Slow Scroll
Medium Scroll
Fast Scroll
Font Size
Small
Medium
Large
X-Large