Home
Upcoming Events
Challenges
Tournament Results
Register
Feedback
Resource Links
Sitemap
Logon
© 2012-2024
Gravelle LLC
10.0.0.44
www.FLLTournament.com - Scoreboard
Last Refresh: 5/2/2024 4:54:13 PM
2 Lane Judge Training Tournament
Rank
Team #
Team Name
Best Score
Round 1
Round 2
Round 3
Round 4
1st
5
Team Skyscraper
725
725
20
20
225
2nd
10
City Buster
435
435
10
20
225
3rd
15
Skyscraper
0
0
0
0
0
3rd
20
LEGO Builders
0
0
0
0
0
3rd
25
LEGGO My LEGO
0
0
0
0
0
3rd
30
Super LEGO Builders
0
0
0
0
0
3rd
35
LEGO Maniacs
0
0
0
0
0
3rd
40
Team Machine
0
0
0
0
0
3rd
45
LEGO Factory
0
0
0
0
0
3rd
50
Marsupial Sue
0
0
0
0
0
3rd
55
Bazinga
0
0
0
0
0
3rd
60
Matropolis
0
0
0
0
0
3rd
65
Awesomesauce
0
0
0
0
0
3rd
70
School team
0
0
0
0
0
3rd
75
Master Blaster
0
0
0
0
0
3rd
80
Rebel Alliance
0
0
0
0
0
3rd
85
Yellow Submarine
0
0
0
0
0
3rd
90
Fantom Menace
0
0
0
0
0
3rd
95
LEGO Dreamers
0
0
0
0
0
3rd
100
WCUSD 15
0
0
0
0
0
3rd
105
Radical Elements
0
0
0
0
0
3rd
110
Flim-Flam
0
0
0
0
0
3rd
115
Glitterama
0
0
0
0
0
3rd
120
Han Shot First
0
0
0
0
0
3rd
125
Community Helpers
0
0
0
0
0
3rd
130
Batty Bats
0
0
0
0
0
3rd
135
Orion's Belt
0
0
0
0
0
3rd
140
Jeepers
0
0
0
0
0
Tournaments
2 Lane Judge Training Tournament
Batavia Qualifier
Burr Ridge FLL Qualifier City Shaper 2019
Champaign-Urbana Qualifier Tournament
Chicago - Michele Clark Tournament
Chicago Scrimmage
Chicago Scrimmage
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley Qualifying Tournament
Chicago West Speer Academy
Country Club Hills qualifier
Crystal Lake Regional
Einstein (Saturday) State Championship
Einstein Alliance Round
Evanston Qualifier
Evanston Scrimmage
Hopper (Sunday) State Championship
Hopper Alliance Round
Mount Prospect
Mt. Prospect Coopertition Alliance Event
Mt. Zion / Decatur Qualifier
Mundelein Qualifier
Naperville North Tournament
Oswego Panthers and Wolves
Oswego Robotics FLL Scrimmage
Palatine
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (AM)
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (PM)
Peoria FLL Scrimmage - Lindbergh
Peoria Lindbergh Qualifier
Quad Cities - Moline Green
Quad Cities - Moline Yellow
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Single Lane Judge Training Tournament
Southern Illinois 1
Southern Illinois 1 Red
Southern Illinois 2
Southern Illinois 3
Springfield Qualifier
Tesla Alliance Round
Tesla State Championship
University of Chicago Laboratory School
WildStang FLL Scrimmage
wildstang scrimmage
Woodstock
2 Lane Judge Training Tournament
Batavia Qualifier
Burr Ridge FLL Qualifier City Shaper 2019
Champaign-Urbana Qualifier Tournament
Chicago - Michele Clark Tournament
Chicago Scrimmage
Chicago Scrimmage
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley Qualifying Tournament
Chicago West Speer Academy
Country Club Hills qualifier
Crystal Lake Regional
Einstein (Saturday) State Championship
Einstein Alliance Round
Evanston Qualifier
Evanston Scrimmage
Hopper (Sunday) State Championship
Hopper Alliance Round
Mount Prospect
Mt. Prospect Coopertition Alliance Event
Mt. Zion / Decatur Qualifier
Mundelein Qualifier
Naperville North Tournament
Oswego Panthers and Wolves
Oswego Robotics FLL Scrimmage
Palatine
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (AM)
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (PM)
Peoria FLL Scrimmage - Lindbergh
Peoria Lindbergh Qualifier
Quad Cities - Moline Green
Quad Cities - Moline Yellow
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Single Lane Judge Training Tournament
Southern Illinois 1
Southern Illinois 1 Red
Southern Illinois 2
Southern Illinois 3
Springfield Qualifier
Tesla Alliance Round
Tesla State Championship
University of Chicago Laboratory School
WildStang FLL Scrimmage
wildstang scrimmage
Woodstock
2 Lane Judge Training Tournament
Batavia Qualifier
Burr Ridge FLL Qualifier City Shaper 2019
Champaign-Urbana Qualifier Tournament
Chicago - Michele Clark Tournament
Chicago Scrimmage
Chicago Scrimmage
Chicago South GSFC
Chicago South McKinley Qualifying Tournament
Chicago West Speer Academy
Country Club Hills qualifier
Crystal Lake Regional
Einstein (Saturday) State Championship
Einstein Alliance Round
Evanston Qualifier
Evanston Scrimmage
Hopper (Sunday) State Championship
Hopper Alliance Round
Mount Prospect
Mt. Prospect Coopertition Alliance Event
Mt. Zion / Decatur Qualifier
Mundelein Qualifier
Naperville North Tournament
Oswego Panthers and Wolves
Oswego Robotics FLL Scrimmage
Palatine
Peoria Bradley Qualifier - BLUE
Peoria Bradley Qualifier - RED
Peoria Bradley Qualifier - WHITE
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (AM)
Peoria FLL Scrimmage - Daarul Uloom (PM)
Peoria FLL Scrimmage - Lindbergh
Peoria Lindbergh Qualifier
Quad Cities - Moline Green
Quad Cities - Moline Yellow
Rockford A Qualifier
Rockford B Qualifier
SciTech Scrimmage
Single Lane Judge Training Tournament
Southern Illinois 1
Southern Illinois 1 Red
Southern Illinois 2
Southern Illinois 3
Springfield Qualifier
Tesla Alliance Round
Tesla State Championship
University of Chicago Laboratory School
WildStang FLL Scrimmage
wildstang scrimmage
Woodstock
Columns
Rank
Team #
Team Name
Best
Rounds
Misc.
Color Alternate Rows
Refresh Periodically
Hide Menu Area
Display
Competition Rounds
Practice Rounds
Scrolling
No Scroll
Slow Scroll
Medium Scroll
Fast Scroll
Font Size
Small
Medium
Large
X-Large